UYGULAMAMIZ
ÇOK YAKINDA
HİZMETİNİZDE

Yabancı Dil Eğitimi Kaç Yaşında Başlamalı?

YABANCI DİL EĞİTİMİ KAÇ YAŞINDA BAŞLAMALI?

Yabancı dil eğitimi 3 yaşından önce başlamalıdır. Genel olarak bir dil 4 yaşına kadar etkin bir şekilde kullanılabilir ancak bir çocuk 3 yaşından önce bir yabancı dile ne kadar çok maruz kalırsa o dili konuşması o kadar kolay olur. 0-3 yaş arası bebekler bile anadilleri dışında bir yabancı dile maruz kaldıklarında "eşzamanlı öğrenme" adı verilen yöntemle iki dili de öğrenebilirler. Bu nedenle en azından bebek öğretilecek dile maruz kalabilir, onunla konuşabilir, müzik dinleyebilir ve doğumdan itibaren yabancı dil eğitimine başlayabilir. Bebeklere söylenebilecek veya çalınabilecek yabancı dilde ninniler bile dili hatırlamalarına yardımcı olabilir.
Bu yaşta dil eğitimine başlanmasa da geç kalınmış sayılmaz. Dil öğrenme yeteneği daha sonraki yaşlarda da devam eder. Örneğin 5 yaşında bir çocuk yabancı dil anaokuluna gönderilirse, dil öğrenmeye başlamış bir çocukla aradaki farkı hızla kapatabilir.


AİLELER BU KONUDA NASIL DESTEK OLABİLİR?

Yaşa göre farklı teknikler kullanılabilir; henüz konuşamayan bebekler için yabancı dil ile konuşma, müzik dinleme ve ninni söyleme ile eğitim başlayabilir.
Kelime konuşan çocuklar için günde bir yabancı kelime öğretin. Çocuğunuzun yaşına göre gelişme yeteneğine bağlı olarak seviyeler eğlenceli bir şekilde yükseltilebilir.
Çocukların yabancı dile maruz kalması için rahat bir ortam yaratın. Çocuğunuz için doğru farklı dillerdeki programları TV'de bulun ve dinleyin. Sesler ve kelimeler yavaş yavaş çocuğunuzun kalıcı hafızasına yerleşecektir.
Yabancı dil eğitim seti edinin. İster arabada ister evde olun, televizyonu açın ve çocuğunuzun yabancı kelimeleri sizinle tekrar etmesine izin verin.
Çocuğunuzun farklı dillerdeki şarkılar dinlemesine izin verin.
Yabancı dil bilen bir bakıcınız varsa, çocuğunuzla sadece yabancı dilde konuşmasını sağlayın. 2-3 yaşındaki çocuklar duydukları sesleri taklit etmeyi severler ve bu kelimeleri çok çabuk söylemeye başladıklarını göreceksiniz.
Çocuğunuz her yeni kelime öğrendiğinde, o kelimeyi İngilizce olarak da söyleyin. Örneğin, çocuğunuz o gün "elma" kelimesini öğrendiyse, aynı gün ona  yabancı dildeki "elma" kelimesini öğretin.
Basit şeylerle başlayın. Alfabe, hayvanlar, renkler, nesneler, adresler gibi. Bunu yapmak için Google'ı kullanabilirsiniz. Google Translate'e Türkçe bir kelime yazın ve istediğiniz dilde  birkaç kez yüksek sesle tekrarlayın. Örneğin, "köpek" kelimesini yazın ve çocuğunuzun çeviriyi birkaç kez yüksek sesle dinlemesini sağlayın.
Yeni bir kelime öğretirken tüm duyularınızı kullanabilirsiniz. Bu, öğrenilen kelimelerin daha kısa sürede öğrenilmesini ve daha dayanıklı olmasını sağlar. Örneğin çocuğunuza yoğurt yediriyorsunuz ve bu sırada “yoğurt” kelimesini öğretiyorsunuz. "Aslan" kelimesini öğretirsiniz, oyuncak bir aslan veya aslan resmi gösterirsiniz, yağmurlu bir günde "yağmur" kelimesini öğretirsiniz ve bu kelimeyi tekrar ettiğinizde yağmurun sesine dikkat çekersiniz.

ŞUBELERİMİZ

Adana,Seyhan

Adres : Cemalpasa Mahallesi Cevat Yurdakul Caddesi No: 47 Sular Plaza Kat: 2 Seyhan/Adana, Turkey

Afyonkarahisar,Merkez

Adres : Erenler Mah., 2775. Sk 27/A-B, 03204 Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar, Turkey

Bursa,Osmangazi

Adres : Şehreküstü Mah. Cemal Nadir. Cad. Sarıtaş İş Mrkz. Kat:4 Osmangazi/Bursa, Turkey

Kocaeli,İzmit

Adres : Yenişehir, Gazi Mustafa Kemal Blv. No:116, 41050 İzmit/Kocaeli, Turkey

Mersin,Yenişehir

Adres : Güvenevler, 1937. Sk. No:20, 33140 Yenişehir/Mersin, Turkey

İstanbul,Kadıköy

Adres : Osmanağa mahallesi mürver çiçeği sokak no:12 Kat:2 Daire:46 Kadıköy/ İstanbul, Turkey

İzmir,Konak

Adres : Cumhuriyet Bulvarı No: 34 / 6 Konak İş Merkezi (Konak Pier karşısı) Konak / İzmir, Turkey

İzmir,Alsancak

Adres : Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:152 Aksoy Plaza İş Merkezi İç Kapı No: 210 Alsancak / İzmir, Turkey

İzmir,Gaziemir

Adres : Gazi Mahallesi Önder Caddesi No:83 Kaan İş Merkezi D:101-102-103 Gaziemir/İzmir, Turkey

İzmir,Mithatpaşa

Adres : Mithatpaşa Mah. Mithatpaşa Cad. Cemre No:599/A Konak/İzmir, Turkey

İzmir,Ulukent

Adres : 30 Ağustos Mah.7208 sk No4/B Egekent 2 Menemen / İzmir, Turkey

Isparta,Merkez

Adres : Kutlubey Mahallesi 1001 Sokak No.4, 32100 Merkez/Isparta

İstanbul,Kavacık

Adres : Kavacık, Şht. Er Cengiz Karcıoğlu Sk No: 4 / 1 D:2-3, 34820 Beykoz/İstanbul

KURUMSAL ANLAŞMALAR

UK AC
ITEL EXAMS