GMAT

GMAT (Graduate Management Admission Test), genellikle işletme lisansüstü programlarına başvuran öğrencilerin kabul edilebilirliklerini değerlendirmek için kullanılan bir sınavdır. GMAT, öğrencilerin analitik yazma, entegre akıl yürütme, matematik ve dilbilgisi becerilerini ölçer. İşletme okulları, öğrencilerin GMAT sonuçlarına sıklıkla önem verir ve bu sonuçlar başvuran öğrencilerin kabul edilip edilmeyeceği konusunda etkili olabilir.

 

 

GMAT sınavı şu bölümlerden oluşur:

 

Analitik Yazma Bölümü (Analytical Writing Assessment - AWA): Bu bölümde, öğrenciler belirli bir konuda bir argümanı analiz edip eleştiren bir yazı yazarlar. Bu bölümdeki puanlama 0 ile 6 arasındadır.

 

Entegre Akıl Yürütme Bölümü (Integrated Reasoning - IR): Bu bölümde, öğrenciler çeşitli bilgileri sentezleme, tabloları ve grafikleri yorumlama yeteneklerini ölçen çoklu görev sorularını çözerler. Puanlama 1 ile 8 arasındadır.

 

Matematiksel Bölüm (Quantitative Section): Bu bölümde, öğrenciler temel matematik ve matematiksel düşünce yeteneklerini ölçen çoktan seçmeli soruları çözerler. Puanlama 0 ile 60 arasındadır.

 

Sözel Bölüm (Verbal Section): Bu bölümde, öğrenciler dilbilgisi, okuma anlama ve eleştirel düşünme yeteneklerini ölçen çoktan seçmeli soruları çözerler. Puanlama 0 ile 60 arasındadır.

 

GMAT sınavının toplam puanı 200 ile 800 arasında bir değer alır ve bu puan, Analitik Yazma ve Entegre Akıl Yürütme bölümlerinin yanı sıra Matematiksel ve Sözel bölümlerin kombinasyonundan elde edilir.

American VIP Yabancı Dil Kursları
Detaylı bilgi almak İçin formu doldurun
© 2023 American VIP. Tüm hakları saklıdır.
moonworkshop
American VIP
Çevrimiçi
American VIP

American VIP Hoşgeldiniz. Kurslarımız hakkında detaylı bilgi ve iletişim için eğitim uzmanlarımız size en kısa sürede yardımcı olacaktır.

18:44
Whatsapp Sohbet
HEMEN ARA
WHATSAPP